Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Konfirmationerne 2021

Vi gør opmærksom på, at det på grund af Corona ikke bliver muligt at overholde tiderne for de planlagte konfirmationer.

Læs venligst mere her: http://konfirmanderd4s.dk/pdf/om_konfirmation_2021.pdf

 

Bjæverskov St. Bededag d. 30. april 

Kl. 9.00 v. Maria:

Sabrina Katarina Nørgaard

Morten Skovgaard Thomsen

Laura Timand Clemmensen

Tilde Hartvig Frimurer

Kl. 10.00 v. Maria:

Silas Lindh Stevang

Regitze Lynn Enevoldsen

Alma Bredal Tidemand Ajander

Marcus Grøn Veggerby

Noah Bailum

Emmali Villingshøj Seierø

Kl. 11.00 v. Daniel:

Annaline Andersen 

Nicoline Nolsøe 

Mathilde Christensen 

Nanna Pedersen 

Carl Pedersø 

Kl. 12.00 v. Daniel:

Sebastian Bechmann 

Veronika Petersen 

Siff Nordal 

Frederik Krog 

Villads Lindberg 

Kl. 13.00 v. Hanne:

Anton Steenstrup Djernis

Marius Anton Lindberg

Mikkel Zangenberg

Emma Grauballe Ericsson

Emilie Louise Lohse

Simone Thorslund

 

Bjæverskov  lørdag d. 1. Maj 

Kl. 9.30 v. Daniel

Mads Schneider 

Karoline Krause 

Freya Ross 

Thue Deistler 

Karla Olsen 

Kl. 10.30 v. Hanne:

Luna Klem Kristensen

Mathilde Marie Ørby Baunsgaard

Sebastian Eggert Sørensen

Tanja Nygaard Grouleff

Melina Kjerri Dolling

Marika Astruo Skou Arendtsen

kl.11.30 v. Maria:

Tristan Tonny Olsen

Emma Sofie Backs

Calle Olof Mogensen

Malthe Skovborg Andersen

kl. 12.30 v. Maria:

Valdemar Kilsholm Petersen

Andreas Dines Nørgaard

Johannes Dines Nørgaard

Cecilia Rao Holk Svendsen

Laura Feldborg Jacobsen

Celia Mia Koue

 

Bjæverskov kirke søndag d. 2. maj

kl. 10.00 v. Maria:

Jeppe Olsen 

Ea Nørregaard Korsled


Gørslev kirke søndag d. 2. maj
kl. 11.00 v. Daniel:

Mille Estvan-Slonina 
Carla Andersen 
William Stitz Prüter Krog


Vollerslev kirke Kr. Himmelfartsdag d. 13. maj 
kl. 10.00 v. Maria:

Katrine Wethje Jeppesen

 

Lidemark kirke Kr. Himmelfartsdag d. 13. maj 

kl. 11.00 v.Daniel:

Ida Steinmann 

 

Bjæverskov søndag d. 16. maj 

Kl. 9.30 v. Maria:

Markus Hemmingsen Pfefferkorn

Dagmar Tholstrup Rydahl

Kl. 10.30 v. Hanne:

Mathilde Maj

Marius Zangenberg

Marie Hørdum Rasmussen

Josefine Lykke Eskelund Holst

Kl. 11.30 v. Daniel:

Isabella Tolnai 

Nicklas Vestergaard 

Mathias Jensen